Vítám Vás...
na info stránkách - JaNo Kukučka...

dnes je 25.04.2018 svátek má Marek

aktuálně

Don´t you understand? No problem. Just one click bellow the text and you can choose the language of the website and a few seconds later you will see the translation in your chosen language.

NOVÉ!!! - Rychlá navigace
vyberte na co se chcete rychle podívat a stránky Vás tam přímo a bez dalšího zbytečného klikání přesunou.


NOVÉ!!! - Fota dle času
Nyní již nemusíte pátrat co nového pribylo ve fotobance. O vše se za Vás postará systém. Stačí kliknout na NEJNOVĚJŠÍ FOTA a můžete se posouvat časem...

Zaregistrujte se na server
Upravte si existující profil
Upravte si nastavení odběrů

Novinka - cestopis Lotyšsko!!!

Vítejte na stránkách Jána Kukučky...

Jsem rád, že Vaše kroky zamířily právě sem. Pokud se ptáte jestli JE TO ON? Tak pokud hledáte někoho z městečka Stará Turá na Slovensku nebo z Brna v ČR, tak je to on ;) V případě, že jste se sem dostal(a)za fotkama, přeji snáď příjemné pokoukání v sekci Fotobanka, případně se teším na setkání s Váma při focení. Setkat se můžeme, ale jen pokud někde právě necestuji (a nefotím). Kde jsem byl a jak to tam vypadá slovem i obrazem naleznete v sekci Cestování. Kromě již popsaných věcí Vám můžu i poradit. Například jak jednoduše vytvořít obdobní stránky...a podstatně víc věcí z oblasti IT,reklamy a marketingu...sekce Poradenství.Foto - Už jsem v chomoutu...

Jaké bude počasí?


Anketa

Proč jsi přišel na www.kukucka.cz

Fotografování
1 59
Cestování
2 39
Blog
3 1
Jen tak se mrknout na kamarádovy stránky
4 24
Nevím, najednou jsem tady
5 34
Počet hlasujících: 157 
... Předchozí

 pošli na vybrali.sme.sk


Zobrazit místo LATVIA - Riga 3.day na větší mapě


0.den - Startujeme
1.den – Přílet a večer v Rize
2.den – Riga - prohlídka města
3.den – Riga a skanzen
4.den – NP Gauija, Turaida a Césis
5.den – Hora křížů, Rundale, Bauska, Jurmala
Večery a večeře v Rize

Historie Lotyšska
Riga – město, které budete mít rádi
Bauska - pevnost livonských rytířů
Rundale - Rastrelli v Lotyšsku
Turaida
Křížová hora - Litva
Jídlo a pití
Budovy a Jugendstil v Rize
O Lotyšsku si můžete i popovidat ve speciálním fóru na serveru www.popovidat.cz. Zeptejte se na co chcete, pokud budeme vědět, rádi odpovíme my nebo jiní návštěvníci. Pokud si budete chtít jen tak zafórovat, tak si zafórujte.
Vstup do fóra - ZDE.


Další zajímavé zdroje informací
. .
Česko-lotyšský klubPodrobné informace, fotografie, vyprávění spolku lidí, jež mají Lotyšsko rádi nebo z něho přímo pochází. Kromě standardních informací zde naleznete i informace o tom co se aktuálně v Lotyšsku děje i co se připravuje.
Velvyslanectví Lotyšské republikyVztahy mezi Lotyšskem a Českou republikou, informace o Lotyšsku, konzulární informace, žádosti o lotyšské úřední dokumenty...


Neméte čas číst na internetu? Čtěte třeba doma v posteli...
Kompletní cestopis ve formátu PDF si můžete stáhnout jednoduchým kliknutím pravým tlačítkem myši na tuto ikonu a výběrem ULOŽIT ODKAZ JAKO, případně kliknutím levým tlačítkem myši. Dokument se Vám otevře přímo v okně prohlížeče.

Bookmark and Share


16.02.2010 Počet zhlédnutí ( 4100 )
 pošli na vybrali.sme.sk

Léto 2009 uzavíráme okruhovkama po hřebenu Roháčů. Náročnost na řetězích je hodně vysoká, počasí se jednou zadaří, podruhé ne... Vše naleznete již brzo v článku na těchto stránkách..


Zobrazit místo Vysoke tatry 2009 na větší mapě
30.09.2009 Počet zhlédnutí ( 5437 )
 pošli na vybrali.sme.sk


Zobrazit místo Kolem Oslavy na větší mapěSobota - 8.8.2009 chata – Skřípský Mlýn – Senoradský Mlýn – Říčka Chvojnice – Sudice - Kralice – Březník – chata
délka: cca 27 km čas: 6 hodin obtížnost: nízká převýšení: nikde nic (skoro)

Kolem Oslavy je hodně nenápadná krajina. Údolíčko, které by nikdo z lidí sedících v autě a projíždějících skoro rovnou krajinou před tím, jak se začne zvedat do Vysočiny, ani nečekal. Pod známější Náměští nad Oslavou se postupně údolím řeky začínají táhnout chatky pocházející z období 50 let dozadu, kdy tu měli své osady mladí trampové. Teď již dědové, co trampy navždy zůstali, což je na spoustě chatek jasně vidět. Vyrážíme z jedné z nich, trávíme zde víkend. Pro ty, co startují túru autem, doporučuji nechat auto u mostu u Skřípského mlýna a odtud vyrazit. Případně dojet vlakem do Náměšti a dát si to trampsky na dva dny. Přenocovat tady v přírodě není problém.

22.04.2010 Počet zhlédnutí ( 8678 )
 pošli na vybrali.sme.sk


Zvětšit mapu

Pondelok 4.8.2008 Čertovica (1238) – Chata M. R. Štefánika (1730)
Dĺžka: 8,3 km Počasie: polojasno, nakoniec búrka
Štart/cieľ: 13:50/17:00 Cesta celkom: 2:50 (mapa 2:51)
Stúpanie: 772 m

14:49
Vysadáme z autobusu na Čertovici a začínajú tri dni po chotároch Nízkych Tatier. Tešíme sa na to už od jari, keď padlo rozhodnutie, že chceme vidieť tento kút Slovenska. Trasa je naplánovaná „ľahšou“ stranou, takže nás autobus vyviezol až do 1238 m n.v. a zachránil nás od stúpania donovalského, ktoré začína v 980 m n.v. Očakávame, že sa hlavne rozchodíme, doladíme nastavenie batohov, otestujeme údy a končatiny. Už po prvých krokoch sa dostaví pocit, že je všetko zle.

24.03.2009 Počet zhlédnutí ( 7405 )
 pošli na vybrali.sme.sk

   Utorok 5.8.2008 - Chata M.R.Štefánika (1730 m), Chopok (2024 m), Chabenec, útulňa pod Chabencom
Dĺžka: 19-20 km Počasie: polojasno Štart/cieľ: 8:47/16:16 Cesta celkom: 7:29 aj s jedlom,
odpočinkom (mapa – bez zastávok 5:28)

Stúpania:
Chata M.R.Štefánika – Chopok cca 460 m stúpanie, 170 m klesanie
Krížske sedlo – Kotliská 155 m (ale masaker 24 minút)
Kotliská – Chabenec 135 m – masaker na druhú
Celkové stúpanie: 870 m

Zvoní budík, je pol piatej. Veľmi sa mi „chce“ z postele. Nespal som dobre. Chvíľu mi bolo zima a zapínal som si spacák, za chvíľu horko a musel som ho rozopnúť. A toto spolu s otáčaním až do budíka. Pozerám z okna, ale slnko ešte nenaznačuje, že ide von. Na 15 minút si ľahnem a potom už vyrážam s foťákom, statívom a dvoma objektívmi.

24.03.2009 Počet zhlédnutí ( 4747 )
 pošli na vybrali.sme.sk

Streda 6.8.2008 - Útulňa pod Chabencom (1630 m) - Veľká Chochuľa (1753 m) - Donovaly (980m)
Dĺžka: 24,5 km - Počasie: jasno – teplo Štart/cieľ: 9:00 – 18:00 (9 hodín) Mapa: 7 hodín čistý čas Stúpanie: 990 m - Klesanie: 1845 m

5:00
Vstávam na fotenie, celkom som zničený po včerajšej akcii bororo. Vonku stretám Toma a ten sa usmieva pod fúzy, vie ako mi dnes bude... No čo, bolo veselo...a aj bude, tých 25 km bude krutých. Skôr tie prvé dve hodiny, dokedy tie ihličia z borovičky budem vypocovať z tela. Dávam si vodu a čakám na východ. Chatárik už je kuchárik. Niekto vyráža skoro, chce sa najesť, Tomáš im chystá jedlo. Zlatí sú, ako som vravel. Mne ale šťastie nepraje, prichádzajú mraky, zakryjú všetko a je po fotení. Idem dospávať...

24.03.2009 Počet zhlédnutí ( 5402 )
 pošli na vybrali.sme.sk...písané pre outdoorový server: HIKING.SK

Človek pochodí všeličo a to, čo má pod nosom, prešliapané väčšinou nemá. To je aj môj prípad. Aj keď už veľa rokov žijem v Brne, moju domovinu pod Veľkou Javorinou som zanedbával. To som sa rozhodol zmeniť a urobil som si výšľap zabudnutými miestami krásnych Bielych Karpát. Okruh zo Starej Turej cez Kamenné vráta na Morave a návrat cez Veľkú Javorinu späť do Starej Turej bol rozložený na dva dni.


Zvětšit mapu


Nechcelo sa mi zbytočne sa unaviť kráčaním 5-6 km po horúcom asfalte už na začiatku túry a tak som sa nechal vyviezť autom do dlho sa ťahajúcej dedinky Topolecká až na konečnú autobusu. Ten chodí zo Starej Turej do Topoleckej pár krát za deň. Vychádza z autobusovej stanice, ktorá je hneď pod vlakovou. Osobne odporúčam túto kombináciu využiť, pretože cestou nie je ani čo obdivovať, takže o nič neprídete, teda ak práve nie ste fanúšik starých JRD a pod.
24.03.2009 Počet zhlédnutí ( 9865 )
 pošli na vybrali.sme.sk

Poznávání krás Irska - jeden týden v nezapomenutelné zemi s nezapomenutelným počasím (behem nekolika hodin všechna roční období). Zkouknuto a prolezeno hodně na tak krátký čas. Dublin jeden den pochůzkáři, historické město Cork - několik dnů pochůzka. Útesy západního pobřeží a nejzápadnější město Evropy Dingle. Nebyla opomenuta příroda jihozápadu a arborétum Fota s prohlídkou nedalekého přístavního městečka Cobh.


Zvětšit mapu
07.04.2009 Počet zhlédnutí ( 7719 )NUTNO PUSTIT ZVUK !!!!

19.03.2010 Počet zhlédnutí ( 4195 )NUTNO PUSTIT ZVUK !!!!

30.03.2009 Počet zhlédnutí ( 5288 )
Následující ...
Poslední aktualizace 18.03.2015 09:56:00 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.